Programy
Gry komputerowe
Programowanie w Delphi
Kontakty
Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!
Polskie strony o tematyce Delphi

http://delphi.icm.edu.pl

Ta strona to numer 1 wśród stron polskich i chyba całego globu. Oferuje komponenty i programy wzorcowe do wszystkich typów Delphi, Kylixa i BC++. Nawigacje wsród ogromnej masy komponentów umożliwia sprawna wyszukiwarka.
Oprócz tego witryna informuje użytkownika , które komponenty zostały w ostatnim czasie zaktualizowane, a które są komponentami nowymi. Ściąganie plików do swojego PC przebiega sprawnie i bez zbędnych operacji pytania się o serwer, strone autora itp.

http://4programmers.net

Serwis poswięcony programowaniu w Delphi, PHP i C++. Posiada największe forum dyskusyjne.
Szczególnie cenne są jego katalogi z artykułami, pytaniami oraz dokumentacją.Szczególnie cenne są jego katalogi z artykułami, pytaniami oraz dokumentacją. Kopalnią informacji i cenną pomoca dydaktyczną cechuje się dział "Gotowce" , w którym członkowie forum udostępniają swoje kody zródłowe dzieląc sie swoimi osiągnięciami lub szukając pomocy dla rozwiazania pewnego problemu.

http://www.unit1.pl

Wortal zawiera bogaty zbiór artykułów poświęconych programowaniu, kody źródlowe oraz biblioteki. Na szczególną uwagę zasługuje duży zbiór materiałów poświęconych programowaniu gier przy użyciu OpenGl oraz DirectX.
Problematyka Delphi jest tutaj zgrupowana w działach tematycznych :Programowanie, Tworzenie Gier, Projekty i Download.

http://www.coderscity.pl

Bogato wyposażona witryna w oprogramowanie biurowe, biblioteki, webmasterstwo oraz programowanie niskopoziomowe (asemblerowe) i o rozbudowanej formule. Posiada wyodrębnione działy, poświecone językom programowania. Dział Pascala i Delphi oferuje 50 stron kodów źródłowych tego środowiska.

http://pascal.kurs-programowania.pl/

Kurs programowania jest przeznaczony dla studentów i uczniów szkół średnich. Przykłady i artykuły pomogą Ci przyswoić niezbędną wiedzę, by tworzyć profesjonalne programy. Nauczysz się tworzyć proste obliczenia matematyczne, budować własne bazy danych a także tworzyć gry komputerowe w Pascalu!
Skorzystaj z przeszło 70 artykułów kursu programowania w Turbo Pascalu on-line! Naucz sie programować i rozumieć kodowanie.Wszystko o Pascalu, Turbo Pascalu oraz Delphi.

http://forum.pclab.pl

PCLab.pl w ramach świadczenia usługi Forum udostępnia Użytkownikom zasoby swojego systemu teleinformatycznego, aby mogli umieszczać swoje komentarze w sieci Internet w ramach Serwisu PCLab.pl.
Kierownictwo vortalu nie odpowiada za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum przez Uzytkowników. Nie ponosi również żadnej odpowiedzialności za uzyteczność, dokładność i kompletność jakiejkolwiek wypowiedzi.
Na forum w zakresie oprogramowania użytkownik znajduje artykuły mieszczące się na 465 stronach, wtym 26 stron z problematyki Object Pascala i 30 stron z Turbo Pascala.

http://lukashp.pl/

Serwis udostępniajacy autorskie artykuły (programowanie w Delphi, sztuczna inteligencja, inne techniczne) oraz autorskie programy i informacje na temat prowadzonych przez autora badań i eksperymentów. Serwis jest zupelnie darmowy, nie wymaga rejestracji.

http://hackme.pl

Hackme jest witryną ukierunkowaną na szeroko pojętą problematykę zwiazaną z środowiskiem Delphi.
Ponadto udostępnia gry hakerskie oraz skrypty (JavaScripts i PHP) dla webmasterów.
Dział Delphi jest podzielony na: Kursy, Faq, Zródła, Komponenty i Artykuły.

forum.komputerswiat.pl

Teraz nowa, lepsza odsłona forum stanowiąca połączenie forum.komputerswiat.pl, forum-gamezilla.komputerswiat.pl i forum.ks-ekspert.pl. Jeżeli miałes konto na którymś z tych forów, mogą Cię dotyczyć zmiany nazwy nicka.
Dział Oprogramowanie tego vortalu zawiera ok. 50 tysięcy tematów, jednak problematyka Delphi, Object Pascala, Turbo Pascala i Lazarusa jest tam reprezentowana na nieco ponad 500 stronach.
Forum Czasopisma Komputer ekspert zawiera porady, które były wcześniej drukowane w poszczególnych numerach tego czasopisma. Tu wszystko w jednym miejscu.

http://helion.pl

W ramach prowadzonego Serwisu Helion oferuje sprzedaż produktów oraz treści cyfrowych Użytkownikom, po wcześniejszym dokonaniu zamówienia przez Uzytkownika.
Informuje o książkach znajdujących się w sprzedaży, w przygotowaniu i o książkach aktualnie niedostepnych.
Baza ksiązek z tematyką programowania w Delphi jest szeroka (80 pozycji), chociaż aktualnie dostępnych jest tam 10 pozycji.

http://forum.pcformat.pl

Zakładka Forum tej witryny zawiera wskazówki rozwiązania wielu problemów z zakresu programowania w Delphi.
Tam należy szukać rozwiązań, wiedzy i odpowiedzi (skorzystaj z pola Szukaj). Nawigacja w Menu dostarcza pytań i rozwiązań według kategorii: Oprogramowanie, Sprzęt, Internet, Telekomunikacja, Sieci komputerowe, Bezpieczeństwo, Alternatywne systemy, Poradnik webmastera, Programowanie, Foto-Audio-Wideo.
Przed wykorzystaniem jednego z artykułów tego FAQ należy zapoznać się z Informacjami Prawnymi.

http://www.download.net.pl

Strona oferuje programy, sterowniki, gry oraz forum. Programy oferowane są dla różnych systemów operacyjnych w 7 kategoriach.
Wyszukiwarka zestawia te programy według uznania użytkownika - alfabetycznie, chronologicznie lub według popularności.
Oferuje programy dla programistów,które slużą wspieraniu i ułatwianiu procesu tworzenia oprogramowania. Oprogramowanie do programowania zawiera takie aplikacje jak edytory kodu, kompilatory.
Szczególnie przydatnymi dla programistów mogą być pobrane z tej witryny: - Delphi to C++ Builder - niezwykle proste w dzialaniu narzedzie które pozwoli na zamianę składni języka Delphi na składnię jezyka C++,
- DeDe - prosty i szybki dekompilator aplikacji kompilowanych przy użyciu Delphi 2,3,4,5 i 6 Builder,
- Active Query Builder Free Edition - darmowy komponent dla środowisk Borland Delphi i C++ Builder pozwalający na łatwe tworzenie relacji,
- Absolute Database - darmowa do użytku prywatnego alternatywa dla BDE. Narzedzie jest rozbudowanym systemem baz danych,
- MySQL Data Access Components - biblioteka będąca niewizualnym komponentem dla projektów Borland Delphi, C++ Builder i Kylix, itp

http://programy.net.pl/

Strona oferuje ok. 1300 programów do importu oraz zestaw artykułów od użytkowników.
Spory procent programów i gier wymaga jednak rejestracji..czyli kupna.
Dział Programowanie oferuje Deburgery, dekompilatory, Edytory, Kompilatory, Komponenty, biblioteki oraz tworzenie instalatorów.
Materiałów źródłowych brak ale można zaopatrzyć się tam w potrzebne programistom edytory, kompilatory (Free Pascal, PHP, Turbo Pascal, Turbo delphi Explorer, Turbo delphi for .NET) czy niezbędne do dystrybucji programów instalatory.

http://dobreprogramy.pl

Największy chyba polski serwis poświęcony programowaniu. Starannie wyselekcjonowana baza programów, spolszczenia,nowości, testy, artykuły, demonstracje, porady, konkursy, forum.
Zwraca uwagę znaczna liczba programów edukacyjnych i graficznych. Ten serwis trzeba sukcesywnie przegladać.
Materiałów z problematyki Delphi należy szukać w dziale Programowanie i na Forum w dziale Sprawdzone porady.

http://www.flash.com.pl

Strona ukierunkowana na fora uczestników i wymianę informacji w zakresie programowania, baz danych i na tematy pokrewne. Tematyka została posegregowana na działy: Bazy danych, ASM, C, Delphi, Java, JavaScript, Pascal, Perl, Php, Python, VisualBasic, XML.
Problematyka Delphi ujęta została w 1325 tematach; Pascal reprezentują 23 tematy.

http://www.programuj.com

Myśl przewodnia tej witryny to Moja Pasja Programowanie. Tematyka tego programowania została rozbita na działy:
- Borland C++ Builder -Pytania dotyczące Borland C++ Buildera;
- Microsoft Visual Studio - Sprawy związane z Visual C# i Visual C++;
- Linux - Programowanie pod linuxem;
- Java - Programowanie w jezyku java;
- Pascal - Turbo Pascal i te sprawy oraz Inne - Pozostałe języki programowania, algorytmy i wszelkie inne sprawy związane z programowaniem.
Problematykę Pascala i Turbo Pascala ujęto na 33 stronach tego forum.

http://www.pazera-software.pl

Strona z darmowymi programami autorstwa Jacka Pazery. Przeważnie są to programy multimedialne, programy narzędziowe i inne.
Wszystkie one są udostępnione na licencji freeware. Mogą być swobodnie rozpowszechniane na stronach internetowych, na płytach dołączanych do magazynów komputerowych i w innej formie, jednak zabrania się czerpania korzyści finansowych z ich dystrybucji przez osoby trzecie.
Dla programistów Delphi przydatnymi mogą być wskazówki (opcja Poradniki w menu) dokonywania konwersji plików multimedialnych FLAC,Ogg,FLV,AMR,M4a na MP3 by takie wykorzystywać w programach kompilowanych w Delphi.

 

Ponadto warto zobaczyć

http://delphinek.blox.pl

Prowadzony przez autora blog jest w zasadzie kursem dla poczatkujących programistów w zakresie wykorzystania standardowych kontrolek i komponentów (wybranych) środowiska Delphi, np. edytor tekstu, menu podręczne, zamknąć system, uruchomić ponownie Windows lub komputer.

http://www.delphiforfun.org

Strona emerytowanego programisty z Wirginii, który w pracy wykorzystywał różne języki programowania - Fortran, Assembler, RPG, COBOL, C, Pascal - by swoją pasję znaleźć w Delphi, TurboExpert.
Z powyższych względów strona zawiera kompletne kody zródłowe programów do adaptacji na swój użytek i kompilacji w Delphi, w sumie ok.250 programów.

http://www.jelcyn.com

Na stronie Jelcyna znaleźć można masę darmowych programów i porad dla komputerowców.
Autor tutaj publikuje tylko swoją twórczość. Jego programy nie zawierają procedur destrukcyjnych, ani szpiegów przechwytujących wpisywane hasła itp.
Dział Programowanie tej strony zawiera publikacje plików zródłowych autora z programowania w QBasic, Pascal, C/C++, VB, Delphi, Pliki wsadowe BAT, JS, VBS, VBScript i inne.

http://forum.dobreprogramy.pl

To największy i najbardziej uznany polski serwis internetowy poswięcony szeroko pojętej tematyce nowych technologii.
Forum dla specjalistów programowania oferuje tematy w 7 kategoriach, w tym oczywiście w zakresie środowiska Delphi.

http://forum.instalki.pl

W portalu pytania i odpowiedzi forumowiczów również z zakresu programowania.
Cennym również nabytkiem może być dostępna tam (https://forum.instalki.pl/lista-darmowych-programow-t5763.html) lista darmowych programów, które są odpowiednikiem ich płatnych wersji.

BoardFrazPC.pl

W tym vortalu (vortal technologiczny) wszelkie nowinki z dziedziny techniki, elektroniki i komputeryzacji.
W dziale Tematy forumowicze wymieniają poglady również w zakresie programowania i uzyskują pomoc od bardziej doświadczonych kolegów.

http://www.forumowisko.pl

Z chwilą dokonania rejestracji na forum jest możliwość wymiany doswiadczeń z innymi uczestnikami forum na różne tematy, w tym z zakresu programowania.

http://www.eioba.pl

W zakładce Technologia szereg porad z zakresu: programowanie, internet, php, oprogramowanie, algorytmy, komputery, komputer, hardware, www, bezpieczenstwo.
Szczególnie pomocne mogą być artykuły z zakresu optymalizacji kodu w Delphi oraz opisy funkcji i procedur tego środowiska.

http://www.dzyszla.aplus.pl

Strona z dorobkiem programisty mgr inz. Dzyszla. Zawarte na niej porady są zgrupowane w 3 tematycznych działach: Sprzęt, Oprogramowanie i Programowanie.
Wszystkie te artykuły są autorstwa w/w autora i objęte prawami autorskimi.
Na forum problematyka o Delphi stanowi jedynie 8 watków.

http://www.e-comet.info

Tam darmowe programy użytkowe pod Windowsa i Linuksa oraz Hacking i Kody gier.
Jako oddzielna kategorie wyodrębniono programy internetowe i programy biurowe. Pod opcją Programowanie można wykorzystać 20 artykułów przeważnie o PHP.
Problematyka o Delphi jest tutaj raczej skromna.

-->

http://www.ofkurs.kgb.pl

Strona zawiera różnorodne treści z zakresu programowania w różnorodnych środowiskach. Autorzy strony przyjeli i realizują koncepcję prezentacji materiałów w postaci kursów, które są spakowanymi plikami ZIP lub RAR.
Na powyższej stronie środowisko Delphi jest reprezentowane w postaci 8 takich plików; Turbo Pascal jest na stronie wyodrebniony w postaci 22 kursów (plików ZIP i RAR).

 

Katalogi zawierajace darmowe linki do stron

http://katalog.artevia.pl  http://katalog.di.com.pl   http://programy.topka.pl   http://www.fragilla.pl   http://www.gasik.pl   http://www.jaclaw.info   http://www.JAFSE.COM   http://www.kafito.pl   http://www.katalog.kz1.pl   http://www.Linkman.pl   http://www.maxserwer.com   http://www.rejestracjastron.eu   http://www.searchmenot.pl   http://www.spistron.pl   http://www.WOW.pl   http://Piel.pl   http://dodaj.info   http://www.katalog4u.com   http://toplista.pl   http://www.katalog.mc.portal.pl   http://spisstron.cba.pl   http://www.urlcatalog.net/pl   http://www.webcatalog.pl   http://katalog.stalowa-wola.net   http://skocz.com   http://blueweb.pl  http://katalog.inforam.pl  http://www.wzrost.net  Katalog Orangee.pl  http://1seo.cba.pl  http://www.bacari.pl  http://www.kafito.pl  http://www.thebest-strony.pl  http://www.seo-city.net  http://www.web-katalog.pl 

 

Strona zawiera darmowe programy autora
Stronę zaktualizowano 22.06.2018 roku