Programy
Gry komputerowe
Programowanie w Delphi
Kontakty
Valid XHTML 1.0 Transitional   Poprawny CSS!
Zagraniczne strony o tematyce Delphi

http://www.torry.net

Najbogatsza, pod względem zasobów, witryna rosyjska (chociaż w wersji angielskiej). Sukcesywnie aktualizowana daje wykazy nowych pozycji w jakie zostala zaopatrzona w czasie ostatniego tygodnia.
Posiadane zasoby są posegregowane w 18 czytelnych kategoriach. Od razu kopiuje do PC użytkownika i udostępnia stronę autora w celu pobrania ostatniej wersji programu.

http://www.chilkatsoft.com

Ciekawa witryna oferujaca wszystko: komponenty, artykuly i przykładowe programy nie tylko dla Delphi. Posiada skuteczną i szybką wyszukiwarkę oraz sporo linków do innych stron.
Programista może tam znaleźć dla siebie sporo ciekawych rzeczy. W przykładowych programach jest oczywiscie sporo linków do profesjonalnych stron w celu kupna programu.

http://www.delphidabbler.com

DelphiDabbler.com jest bazą dla bibliotek kodu źródłowego Delphi, baz danych, fragmentów kodu, różnych artykułów programowych i podpowiedzi.
Programy, biblioteki kodu i fragmenty są napisane w Delphi Object Pascal i są open source . Wszystkie otwarte programy źródłowe dostępne na tej stronie zawierają szczegółowe informacje o programie. Niektóre strony szczegółowe zapewniają również informacje o wszelkich zauważonych błędach, notatki instalacyjne, screeny itp.
Sekcja Delphi Library - zawiera kody żródłowe open source Delphi. Sekcja jest podzielona na trzy obszary: składniki, zbiór komponentów Delphi, projekty porzucone ( projekty biblioteki kodu, który nie jest już rozwijany).
Fragmenty i porady - ta część serwisu zawiera różne fragmenty kodu i podpowiedzi i wskazówki.
Artykuły - ta strona zawiera listę 25 artykułów i tutoriali, które omawiają różne aspekty programowania. Wiele artykułów obejmuje przykłady kodu źródłowego w Delphi Pascal.

http://www.delphi-jedi.org

Projekt Jedi, ma ponad 300 komponentów wizualnych oraz archiwum artykułów. Na forach Jedi uczestnicy moga używac, powielać, modyfikować i rozpowszechniać zawarte tam materiały o ile nie są one objęte prawem autorskim.
Nie należy wysyłać na forum wiadomości HTML lub w innym stylu, obowiazkowym jest standard plików tekstowych.

http://www.delphipages.com

Witryna oferuje opcje Pliki do Pobrania z której można ściągnąć komponenty pogrupowane w 20 kategoriach z podziałem na pliki darmowe i shareware.
Ponadto wyszukiwarka uwzględnia w zasobach pliki ze źródłem. Funkcjonujace Forum gromadzi materiały również pogrupowane w podobnych (12) kategoriach.

http://www.appcontrols.com

AppControls.Com oferuje jedne z najlepszych komponentów shareware dla Borland Delphi i C ++ Builder . Strona internetowa oferuje możliwość pobierania komponentów, rejestracji tych produktów oraz zapewnia szybkie i kompetentne wsparcie techniczne.
W ramach pomocy można pobrać pliki pomocy pliki oddzielnie lub korzystac z hipertekstowych podręczników (ponad 3000 stron).

http://sodev.webzdarma.cz/

Strona zawiera zbióry komponentów dla środowiska Borland Delphi i Borland CBuilder. Wszystkie komponenty są darmowym kodem źródłowym.
Ta strona jest przydatna dla programistów pracujacych z Delphi lub CBuilder, w sumie okolo 50 aplikacji i komponentów.

http://www.delphisources.ru/

Na tej stronie znajdziesz różnorodne źródła komponentów i oprogramowania napisanych w jezyku programowania Delphi (Object Pascal). W kolekcji tej witryny zebrano ponad 1100 przykładów kodu źródłowego Delphi; sekcja FAQ zawiera ponad 5000 pytan, odpowiedzi i rozwiązań problemów.
Informacje zawarte na tej stronie będą przydatne zarówno dla poczatkujacych programistów ( w nauce programowania w Borland Delphi) i doświadczonych programistów, którzy już opanowali Delphi / Pascal i pragną poszerzyć swoją wiedzę i możliwosci projektowania programów zawodowych.

http://pascal.developpez.com

Francuski vortal ukierunkowany na programowanie w różnych językach. Delphi, wraz z Pascalem jest tam reprezentowane w działach: FORUM PASCAL, F.A.Q PASCAL, SOURCES, COMPILATEURS.
Na Forum Pascala znajdujemy 18 stron i na każdej setki tematów z problematyką Turbo Pascala (glównie), Lazarusa i Delphi.
Dział Pascal FAQ dysponuje 400 pytaniami z szeregiem wątków, podpowiedzi.Materiały prezentowane w tym dziale mogą być nieodpłatnie wykorzystywane na użytek internautów.
Dział Sources oferuje komponenty, biblioteki i kompleksowe programy w zakresie: Flash Pascal (5), Free Pascal (28), Langage Pascal (7), Lazarus (45), Borland Pascal (129) oraz Inne (14).

http://www.techtutorials.net

TechTutorials oferuje katalog zawierajacy tysiące darmowych samouczków dla specjalistów IT, hobbystów, jak i użytkowników indywidualnych. Celem moderatorów tej witryny jest pomoc w rozwiązywaniu problemów z komputerem i nauka nowych technologii z wykorzystaniem wielu istniejących, darmowych pomocy jakie są dostępne w Internecie.
Witryna zawiera również fora dyskusyjne, bezpłatne oferty pracy dla programistów, darmowe subskrypcje czasopism, dokumentów i innych technicznych materiałów referencyjnych. Poradników z Delphi jest tam 14.

http://www.devsuperpage.com

Witryna www.devsuperpage.com jest stroną internetową zbudowaną przez programistów dla programistów. Członkostwo jest w niej darmowe. Gromadzi materiały z dziedziny programowania w Delphi, Microsoft, Android, iOS i Firemonkey dla programistów.
Dysponuje materiałem liczącym ponad 21 milionów pytań i odpowiedzi w grupach dyskusyjnych. W tych grupach problematyka Delphi (Pascal) obejmuje 2822 tematy, CBuilder (C ++) - 114, JBuilder (Java) -34 a Kylix - 4 tematy.

http://www.delphitricks.com

Strona, zgodnie ze swoją nazwą, oferuje kody źródłowe komponentów i programów Delphi oraz samouczki do samodzielnego studiowania tych zagadnień.
Tutaj można znaleźć wiele przykładów kodów zródłowych, prezentowanych w grupach dyskusyjnych i na forach.
Powyższe materiały zgrupowane w kategoriach: ActiveX, Komponenty, Database, Files, Formy, Graficzne, Internet(Lan), Multimedia, Druk, System, Okna i Rózne.

http://delphi.about.com

Witryna oferuje darmowe zestawy najlepszych komponentów Delphi, które funkcjonują już w Sieci na różnych stronach WWW.
Oto lista najlepszych zestawów komponentów Delphi (darmowych) z pełnymi źródlami:
1. Jedi - zestaw freewarowych VCL;
2. RxLIB - Rx-Lib to kompletny zestaw komponentów dla Borland C Builder Delphi, które pozwalają na budowanie elastycznych i robush interfejsów użytkownika, a co najważniejsze są one całkowicie bezpłatne;
3. LMD Tools - Freeware Edition LMD-Tools. - prawie 100 elementów, zupełnie za darmo;
4. Komponenty Delphi GT - komponent GT Pack to zestaw wizualnych i non-wizualnych komponentów;
5. Pro VCL Rozszerzenia Library (Prolib) - darmowa biblioteka komponentów dla Borland Delphi i Borland C ++ Builder. Zawiera 28 elementów i kilka użytecznych klas, procedur i funkcji.
6. Składniki Maxa dla Delphi - zestaw niektórych 15 komponentów Delphi z bezpłatnymi zródłami i plikami pomocy;
7. Delphi Programowanie VCL bezpłatny zestaw - ponad 40 elementów, wszystkie z pełnym kodem zródlowym.

http://www.downloadroute.com

Niemiecka witryna oferuje zakup różnych wersji Delphi oraz tutoriali, które umieszczają tam sami użytkownicy. Można tam dołączać również filmiki instruktarzowe.
Materiał ujęty jest w działy: Poradniki, Skrypty, Sterowniki i skatalogowany w 18 kategoriach. Istotną dla programowania jest kategoria Software Coding, która dysponuje dużą ilością oprogramowania - opis na 208 stronach.
Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce materiał dla programowania w Delphi zostaje zobrazowany na 10 stronach; selekcja materiału dla kategorii Freeware or Open Source zawęża tą ofertę do 2 stron, w sumie 60 pozycji.

http://www.itshareware.com

Duży vortal oferujący programy shareware posegregowane według 8 kategorii. Z punktu widzenia programisty istotną kategorią jest Software Developer.
Tam znajdujemy: Narzędzia i Komponenty, ActiveX, Kompilatory i Tłumacze, Komponenty i biblioteki, Bazy danych i sieci, Debugowanie, Narzedzia i Pomoc, Kod źródłowy oraz Narzędzia i Redakcja.
W każdym z powyższych działów znajdujemy pomocne dla programowania w Delphi materiały; najwięcej w dziale Kod źródłowy, większość to jednak komponenty i programy z ich wykorzystaniem to wersje shareware.

http://www.softsia.com

Witryna anglojęzyczna (USA) jest w zasadzie bankiem freewarowych programów, podzielonych na kategorie: Audio i Multimedia, Działalność, Komunikacja, Pulpit, Opracowanie, Wykształcenie, Gry i Rozrywka, Aplikacje graficzne, Dom i Hobby, Sieć i Internet.
Ważnym, z punktu widzenia programisty jest tutaj dział Opracowanie, który zawiera kompilatory, komponenty i biblioteki oraz źródła różnych języków programowania.
W tym dziale znajdujemy 40 komponentów do Delphi, pliki pomocy (Training Borland Delphi 8 [Video Lessons] 1), edytory tekstowe do pisania kodu źródłowego programu czy darmowe instalatory programów.

http://www.delphigl.com

Niemieckojęzyczny serwis poświęcony programowaniu w Delphi z użyciem OpenGL. Mimo, że teksty są w języku niemieckim, kody źródłowe mogą się przydać.
Materiały oferowane programistom zostaly usystematyzowane w działy: Tutoriale, Artykuły, Pliki, Linki i Forum.
Tutoriale mieszczą w sobie treści około 100 lekcji programowania gier; podobną ilość materialu kryje w sobie dzial Artykuly.
Dział Pliki kryje w sobie skompresowane (ZIP) zbiory artykułów wraz z kodem źródłowym i plikami wykonywalnymi; powyższy materiał został skatalogowany w 5 podkategoriach.

http://www.pascalgamedevelopment.com

Anglojęzyczny serwis skupiający ludzi piszących gry w Pascalu. Zawiera rozbudowane i przydatne forum. Na forum, katalog gier stworzonych w Pascalu obejmuje 7 wątków i 18 wiadomosci; Free Pascal Delphi jest tam reprezentowany w 102 watkach z 865 wiadomościami.
Wymiana informacji w zakresie wykorzystania kompilatorów w procesie tworzenia gier jest ujęta w ramy około 400 tematów z ponad 3000 wątków.

www.rocketdownload.com

Ta witryna oferuje programy z kodem źródłowym w kategoriach freeware, shareware i trial lub demo. Można tam znaleźć wiele potrzebnych rzeczy.
W przypadku wyboru programów freeware otrzymamy ich wykaz na 5-6 stronach; szkoda tylko, ze po ich skopiowaniu znaczna ich część to w zasadzie dema "proszące o pieniadze".

http://chuckr.bravepages.com

Ciekawa, duża i zarazem niesamowicie prosta witryna. Oferuje zestaw komponentów usystematyzowanych w widocznych pod postacią Menu kategoriach.
Po wybraniu odpowiedniej kategorii oferuje wykaz zgromadzonych tam komponentów, które od razu można kopiować. Tam też użytkownik może od razu połączyć się z witryną autora tego komponentu aby uzyskać dodatkowe informacje i najnowszą wersję komponentu.

www.planet-source-code.com

Witryna prosta i przejrzysta oferuje zbiory komponentów podzielane na 25 kategorii. Użytkownik może ponadto ustawić sobie odpowiedni filtr i przeglądać komponenty odpowiednio dla Delphi 4 do Delphi7 i Kylixa.
RównieZ w sposób prosty i skuteczny odbywa sie kopiowanie plików do swojego PC.

www.delphiarea.com

Wyjatkowo czytelna strona oferująca produkty(programy i komponenty) wykonane w środowisku Delphi i dla Delphi różnych firm. Z tych względów posiada wyjatkowo sprawne "linkowisko" do tychże firm aby tam uzyskać najnowszą wersję i ...zapłacić. Funkcjonujące w ramach tej witryny forum na szczęście funkcjonuje bez opłat.
Oto lista wszystkich dostępnych produktów w tej witrynie.(40) Artykuły - W kolejnych postach, znajdziecie kody i porady i wskazówki dotyczące programowania Delphi na systemie operacyjnym Windows.
W ramach forum - 932 tematy z zakresu programowania w Delphi.
W dziale Delphi Programowanie - 711 zagadnień o programowaniu w Delphi.
W dziale Różne - 129 tematów nie związanych z programowaniem Delphi.

http://www.dmoz.org

W dziale Komputery Programowanie Języki Delphi tej witryny 25 podkategorii z Pascala i 11 z Delphi podzielonych na działy tematyczne: kompilatory, FAQ, Pomoc i samouczki, Strony osobiste, Kod źródlowy, Free Pascal i GNU Pascal.

http://www.programmersheaven.com

Vortal wyposażony w zasoby dla programistów w języku C, C ++, C #, .NET, Visual Basic, Java, Ruby, PHP, Perl, Python i inne.
Wyposażenie forów to dziesiątki tysięcy zasobów dla programistów, w tym Delphi i Kylix. Dyskusja na tematy z problematyki Delphi - tematów 334;
Delphi dla początkujących, z pomocą eksperta - tematów 359;
Forum z tematyką Pascala obejmuje 166 tematów.

http://www.delphifaq.com

Strona ukierunkowana na problematykę programowania w Delphi. Na 679 artykułów 617 traktują o Object Pascalu.
Lista artykułów jest posortowana według niedawnej popularnosci dokumentu, nowe dokumenty będą najpierw pojawiały się na dole tej listy.

http://www.swissdelphicenter.com

Szwajcarska witryna zawiera wskazówki programistyczne dla środowiska Delphi. Można je kopiować i wykorzystywać w swoich programach.
Można korzystać z tych wskazówek programowych w projektach komercyjnych i freeware. Posiada wyodrębnione działy tematyczne: Porady (1548), Bazy danych (90), Pliki (137), Formularze (107), Graficzne (116), IDE (21), LAN (131), matematyczne (76), Różne (127), Drukowanie (35), system (268), VCL (243).

http://www.festra.com

Strona dla początkujacych w zakresie programowania... Oferuje kompletne projekty z pełnym kodem, które pokazują jak należy wykorzystywać standardowe komponenty Delphi. W ramach witryny funkcjonuje forum; oczywiście oferuje linki do podobnych stron.

www.delphi-central.com

Strona również dla początkujacych... Oferuje 50 kompletnych projektów z pełnym kodem w charakterze pomocy naukowych. Oczywiście oferuje linki do podobnych stron a w miejsce forum autor prowadzi blog i prosi o pytania..
Komponenty Delphi tej strony zostały wypróbowane i przetestowane przy użyciu Delphi 5, a ponieważ zawierają pelny kod źródlowy to nie powinno być zbyt trudne by wykorzystać je w kolejnych wersjach Delphi.

 

Inne, zagraniczne witryny o tematyce Delphi

Strona zawiera darmowe programy autora
Stronę zaktualizowano 20.09.2018 roku